x
Във връзка с изпълнението и прилагането на Общ регламент относно защитата на данните (Регламент (ЕС) 2016/679), с който се хармонизират правилата за защита на личните данни в държавите-членки на ЕС, можете да се запознаете с новата Политика за поверителност и новата Политика относно бисквитките ("cookies") на Студентски съвет при УНСС. Можете да продължите да ползвате нашия уебсайт без да променяте настройките си, получавайки всички бисквитки , които сайтът използва, или можете да промените своите настройки за бисквитки по всяко време. От Вас зависи. Моля, запознайте се с нашите политики, като кликнете на "Повече информация". Повече информация. Съгласен съм!

 

СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ ПРИ УНСС

 

Силата е в нас!

Студентски съвет при УНСС История

През последните 26 години Студентският съвет при УНСС се утвърди като най-активния, ефективно работещ и авторитетен в страната. Наши инициативи и събития станаха пример и еталон за колегите ни от други висши училища.

 

Студентски съвет продължава успешно традицията да бъде пример в студентското самоуправление в България. Нашата организация е първата, създадена да защитава интересите на студентите в страната, още в далечната 1991 година. … Шест години по-късно в Закона за висшето образование се регламентира ролята на студентските съвети във висшите училища.

 

От тогава Съветът е единствения законоустановен орган за защита на общите права и интереси на учащите се в УНСС. Той се състои от представители на студените и докторантите в Общото събрание на университета, като в състава му има колеги от всички специалности и професионални направления.

 

През последните 26 години постът председател на Студентския съвет е бил заеман от 14 различни студенти и докторанти на УНСС:

- Калин Шутилов (1991 г.)

- Иван Искров (1991 – 1992 г.) – бивш управител на БНБ;

- Георги Петров (1992) – бивш изпълнителен директор на Райфайзен банк – България;

- Емил Зарков (1992 – 1993 г.)

- Николай Леков (1993 г.)

- Георги Ненков (1993 – 1995 г.) – кмет на Район „Студентски” (1995 – 1999 г.), Общински съветник в СОС и Председател на Постоянната комисия за децата, младежта, спорта и туризма (1999 – 2003 г.);

- Константин Арабаджиев (1995 – 1998 г.) – кмет на Район „Студентски” (1999 – 2003 г.)

- Стоян Трайков (1998 – 2000 г.)

- Тодор Гунчев (04.04.2000 – 07.11.2003 г.)

- Драгомир Стефанов (07.11.2003 – 08.02.2005 г.) - Главен асистент доктор в катедра "Недвижима собственост", инвестиционен консултант.

- Мартин Стефанов (08.02.2005 - 17.02.2009 г.)

- Калоян Димитров (17.02.2009 - 13.02.2013 г.)

- Антоан Шотаров (13.02.2013 - 15.02.2015г.)

- Денис Димитров (15.02.2015 - 15.02.2017г.)

- Кристиян Маджуров (15.02.2017г. - до днес)

 

За мен е чест и привилегия да съм председател на една от най-старите и активни студентски организации в страната. Призовавам ви никога да не забравяте, че сте неразделна част от този университет, че той функционира именно заради нас – студентите. Бъдете горди с успехите си и не се предавайте пред трудностите. Борете се за правата си, но и не забравяйте задълженията си.

 

 

С уважение,

Кристиян Маджуров

Председател на Студентски съвет при УНСС

 

© 1991–2018 Студентски съвет при УНСС Всички права запазени.  © 2017–2018 Богомил Тодоров, Студентски съвет